Untitled-1 copy

از همین‌رو بخش اندک متقاضیان باقی‌مانده این گروه و به‌ویژه خانه‌اولی‌ها، گروه هدف متراژی خود را خانه‌های کمتر از ۸۰ مترمربع و البته با سن بالای ۵ سال قرار داده‌اند تا از این طریق بتوانند شکاف بودجه خرید و قیمت پیشنهادی املاک را کاهش دهند. مشاوران املاک با اشاره به این موضوع عنوان می‌کنند در حال‌حاضر حجم زیادی از معاملات آپارتمان در مناطق مختلف شهر تهران به واحدهای مسکونی با متراژ کمتر از ۸۰ متر‌مربع اختصاص دارد.

این گفته مشاوران املاک با اطلاعات منتشر شده از سوی بانک مرکزی نیز قابل‌تایید است. آخرین گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن شهر تهران طی یک ماه اردیبهشت‌ ۱۴۰۰ نشان می‌دهد از مجموع  ۳ هزار و ۹۰۰ واحد مسکونی معامله شده در نیمه بهار، بیش از ۵۶ درصد به خرید و فروش آپارتمان‌های تا ۸۰ مترمربع تعلق داشته است.

در این میان سهم آپارتمان‌های ۵۰ تا ۶۰ مترمربع از سایر گروه‌های متراژی بیشتر بوده است. به این معنا که بیش از ۱۵ درصد معاملات آپارتمان در یک ماه گذشته در شهر تهران به آپارتمان‌های مسکونی ۵۰ تا ۶۰ مترمرمربع اختصاص داشته است. این در حالی است که اظهارات سازنده‌ها و فعالان بازار مسکن نشان می‌دهد در حال‌حاضر حجم زیادی از آپارتمان‌های عرضه شده و در حال تکمیل برای عرضه به بازار مسکن، به گروه متراژی بیش از ۱۰۰ مترمربع اختصاص دارد و همین موضوع نشان از کسری قابل‌توجه آپارتمان‌های پرطرفدار در مقابل تقاضای بالای آنها در بازار مسکن دارد.

منبع : دنیای اقتصاد