۰۴۱۳۵۵۵۱۶۰۱
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱

راهنمای خرید خانه در ازمیر ترکیه

اگر به فکر خرید خانه در ترکیه هستید، حتما پیش از هر اقدامی به‌دنبال انتخاب شهر هستید. آنکارا و استانبول شهرهای فوق‌العاده‌ای هستند، اما خرید ملک در ازمیر حس‌وحال دیگری دارد. ازمیر شهر زیبایی با فرصت‌های فراوان برای سرمایه‌گذاری است. در این مقاله جزئیاتی را ارائه می‌کنیم که برای خرید خانه در ازمیر لازم دارید.

خرید ملک در ازمیر یکی از شهرهای زیبای کشور ترکیه همیشه به عنوان یکی از جذاب ترین گزینه های خرید در خارج از ایران به به شمار می رفته است. همچنین هرگونه سرمایه گذاری در ازمیر چه در بخش املاک و مستغلات یا سایر بخش ها علاوه بر اینکه یکی از گزینه های مطلوبشهروندان ترکیه بوده است. همواره مورد اقبال و توجه سرمایه گذاران آمریکایی، اروپایی، عربی و به ویژه ایرانی ها می باشد. در اصل خرید ملک در ازمیر نه تنها این امکان را برای شما ایجاد می کند که شهروندی کشور ترکیه را به دست بیاورید، بلکه به دلیل افزایش قیمت ها و پتانسیل بالایی که املاک در شهر ازمیر برای رشد دارند می تواند به ارزش افزوده ای بی نظیر در طول زمان تبدیل شود بدون شک با توجه به شرایط و ویژگی های املاک در ازمیر، خرید ملک در ازمیر بدون هیچ تردیدی یک سرمایه گذاری بی نظیر و پر سود برای خریداران و سرمایه گذاران به شمار می رود.

پس با توجه به این مقدمه اگر علاقمندید در شهری سرسبز با آب و هوای معتدل و دلپذیر،محیط شهری جذاب و مدرن، آثار باستانی فراوان، فضای فرهنگی و اجتماعی جذاب و سرزنده و البته در حاشیه زیبا و فیروزه ای دریای اژه زندگی کنید، خرید ملک در ازمیر و منطقه ساحلی دریای اژه، بدون ترید یکی از بهترین انتخاب ها محسوب می شود.

اما بهتر است قبل از هر کاری در ارتباط با شهر ازمیر، با این الماس زیبای دریای اژه بیشتر آشنا شوید؛ پس در ادامه این نوشتار باما همراه باشید تا اطلاعات مبسوطی را درباره ازمیر و خرید ملک در این شهر زیبا به شما عزیزان ارائه بدهیم

آشنایی با شهر ازمیر؛ الماس دریای اژه

کلان شهر دلربای ازمیر همچو الماسی درخشان در قلب سرزمین ترکیه زخ نمایی می کند و بدون هیچ تردیدی یکی از بهترین شهرهای کشور ترکیه برای سکونت به شمار می رود. این شهر که از ان به عنوان سومین شهر بزرگ و پر جمعیت ترکیه یاد می کنند، با دارا بودن جاذبه های متعدد تفریحی و تاریخی خود، همواره نام خود را به عنوان یکی از جذاب ترین مقاصد سرمایه گذاری و  خرید ملک در اذهان سرمایه گذاران حک کرده است.

باید توجه داشته باشید که خرید ملک در ازمیر، به دلیل مزایای جذاب و پرشماری که این بخش از کشور ترکیه دارد، هم از طرف مردم کشورهای جهان سوم و هم از طرف سرمایه گذاران کشورهای پیشرفته، با سرعت بسیاری در حال افزایش است.

 

ویژگی های برتر شهر ازمیر برای خرید ملک

ازمیر یکی از جذاب ترین و دلرباترین شهرهای کشور ترکیه است که در طول سال میزبان خیل عظیم گردشگران و توریست ها از سراسر جهان است  و به همین دلیل به آن شهر شادی های بی پایان می گویند. تفرج و سر زندگی در این شهر تمامی ندارد.؛ چرا که بساط انواع تفریحات و سرگرمی های ساحلی و شهری با تنوع بسیار زیاد در این شهر مهیاست. همواره مراکز خرید شیک، رستوران های جذاب و مدرن و مراکز تفریحاتی لوکس و درجه یک چشم اندازهای بی نظیر و چشم نواز و تفریحاتی بی نظیر و روح فزا  انتظار گردشگران و توریست هایی را که از سراسر نقاط مختلف جهان به این شهر زیبا می آیند را می کشد. ازمیر را می توان روح زنده و پویایی کشور ترکیه نامید روحی که خیل مشتاقان آرامش و یک زیست دلبرانه خود را به دامن این شهر زیبا می افکنند.

از نظر موقعیت جغرافیایی نیز می توان گفت، شهر ازمیر در موقعیت ویژه جغرافیایی قرار گرفته است و دارای موقعیت ساحلی بسیار زیبایی است که باعث جذابیت بیشتر این الماس دریای اژه شده است. از نظر شرایط زیست و جامعه شناسی فرهنگی، این شهر به شدت تحت تاثیر فرهنگ اروپایی قرار دارد و سبک زندگی شادی بخش غربی در این منطقه رواج دارد. در ضمن ازمیر در بیشتر زمینه ها از با داشتن:

 

 • صنعت گردشگری و توریسم بسیار پویا
 • آموزش و دانشگاه در سطوح عالی
 • آب و هوا معتدل و بسیار فرحبخش
 • مراکز رفاهی و اقامتی (هتلها و مهمانپذیرهای لوکس و دلنشین با بازه های قیمتی متنوع)
 • اقتصاد و تجارت سامان یافته
 • فضاهای فرهنگ و موسیقایی بسیار متنوع شادی بخش
 • نرخ بالای اشتغال بسیار مطلوب
 • حمل و نقل شهری بسیار مدرن و پیشرفته
 • محیط جذاب و ایمن شهری بسیار آرامش بخش
 • وجود آلودگی صوتی و جوی بسیار کم و اندک
 • سبک معماری خاص و جذاب مدرن در کنار سبک های کلاسیک
 • و البته املاک و مستغلات با تنوع قیمتی گسترده و همراه با چشم اندازهای بکر و چشم نواز

 

همواره به عنوان یکی از مترقی ترین شهرهای اروپایی-آسیایی محسوب می شود به گونه ای شاید بتوان این را بیان کرد که ازمیر از بسیاری از شهرهای کشور ترکیه چند گام جلوتر است. در ضمن این نکته را نیز فراموش نکنید که خرید ملک در ازمیر، یک مسیر مطمئن و راحت برای گرفتن اقامت کشور ترکیه است. شما با خرید خانه و آپارتمان در این شهر این امکان را پیدا خواهید کرد که خیلی راحت و در کمترین زمان ممکن شهروندی و اقامت کشور ترکیه را به دست آورید.

 

ازمیر به دلیل فرهنگ بسیار غنی و پیشینه فرهنگی بی نظیر در طول تاریخ خود و به علت قرار گیری در کانون فرهنگی ترکیه، از اهمیت بسیار بالایی برای متقاضیان خرید ملک و خانه در ترکیه برخوردار است. به دلی وسعت و بزرگی این شهر، توسعه شهری در این کشور بسیار به سرعت شکل گرفته، و مظاهر زندگی شهری مدرن و پیشرفته به خوبی از چشم انداز این شهر قابل ادراک است.

خرید ملک در ازمیر

ازمیر همان طور که بیان شد یکی از شهرهای گردشگری ترکیه به شمار می رود به گونه ای که می توان این شهر را پس از استانبول و آنکارا به عنوان بزرگترین شهر گردشگری کشور ترکیه قلمداد کرد. ازمیر با مساحت ۱۱۸۹۱ کیلومتر مربع و جمعیتی بیش از ۴٫۳ میلیون نفر، به لحاظ موقعیت جغرافیایی در منطقه خوش اب وهوای بورنووا قرار گرفته است.

اگر از دوستدارن یک آب وهوای آفتابی و آرامش بخش هستید، می توانید با خرید ملک در ازمیر به این هدف رویایی خود جامه عمل بپوشانید؛ چرا که شهر ازمیر دارای آب و هوای مدیترانه ای است که در بیشتر طول سال به دلیل نزدیکی به دریای اژه از هوای بسیار مطبوع و معتدل برخوردار است. در مجموع می توان گفت که یکی از علل استقبال بی نظیر از خرید ملک در ازمیر، این موضوع است که این شهر به علت چهار فصل بودن، از شهرهای پر طرفدار برای تمامی گردشگران به شمار می رود و در تمام فصول، گردشگران زیادی به این شهر وارد می شوند.

 

مزایای خرید ملک در ازمیر

مزایای زندگی و خرید ملک در ازمیرآن قدر زیاد  است که لازم است ساعت ها بحث و تحلیل مفصل درباره آن داشت. از آب و هوای منحصر بفرد، محیط شهری جذاب و مدرن و مراکز تجاری، فرهنگی، رفاهی و تفریحی بی نظیر و درجه یک گرفته… تا وجود املاک و مستغلات با چشم اندازهای بکر و جذاب و با قیمت های متنوع و سیستم حمل و نقل مدرن و در دسترس و فضاهای ساحلی و چشم اندازهای دلربا، همه و همه سبب شده است تا بحث در رابطه با مزایای بی نظیر شهر ازمیر برای خرید ملک نیاز به ساعت ها بحث و بررسی داشته باشد.

در مورد خرید خانه و ملک در ازمیر باید گفت: املاک در ازمیر به طور کلی به دسته های مختلفی برای خرید تقسیم می شوند. املاک در شهر ازمیر می توانند به شکل ویلا نوساز نزدیک ساحل، آپارتمان مدرن و امروزی، خانه ویلا شیک و جذاب، برج و واحدهای مسکونی سوپر لوکس باشد.

برای خرید ملک در ازمیر ترکیه باید این نکته را در نظر داشته باشید که کدام منطقه از شهر ازمیر برای سکونت موقت و یا زندگی به صورت دائم، با روحیات و سلایق شما سازگار است. ازمیر جزو یکی از شهرهای بزرگ کشور ترکیه محسوب می گردد که ساخت و ساز در این شهر به ویژه در سال های گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است، و به همین دلیل تنوع ملک و واحدهای مسکونی به طرز عجیبی در این شهر بالا رفته است.

بر طبق بررسی های صورت گرفته توسط عده ای از متخصصان حوزه ساخت و ساز مسکن در ترکیه، مناطقی که در شهر ازمیر، جهت خرید و فروش ملک دارای بالاترین ارزش سرمایه گذاری هستند به ترتیب عبارتند از: اورلا، کارشیاکا، گوزل باغچه، ماوی شهیر، کناک،  آلاچاتی، اولوکنت، نارلی دره، چیغلی، بایراکلی و چشمه ازمیر. البته حتما این آمار دستخوش تغییراتی می شود که باید با مشورت با کارشناسان خبره بخش سرمایه گذاری، از این تغییرات آگاهی پیدا کرد.

هرکدام از این مناطق با توجه به فاصله تا مناطق مختلف شهر ازمیر به خصوص ساحل دریای اژه دارای قیمت ها متنوعی می باشند. از جمله این مناطق مختلف که دسترسی به آن ها باعث افزایش قیمت ملک و واحدهای مسکونی در شهر ازمیر می شود، می توان به فرودگاه بین المللی شهر ازمیر (فرودگاه عدنان مندرس)، مراکز خرید شهر ازمیر (مرکز خرید آگورا ازمیر، اژه پارک ازمیر، مرکز خرید فروم برنوا)، خلیج ازمیر و ساحل های شهر ازمیر، نام برد

پیش از اقدام به خرید ملک در ازمیر حتما با کارشناسان و متخصصان حوزه سرمایه گذاری به ویژه در بخش املاک و مستغلات مشورت کنید و از راهنمایی های آن ها بهره مند شوید در غیر این صورت امکان وارد آمدن خسارت به سرمایه شما توسط سودجویان و دلالان وجود دارد.

خرید خانه در ازمیر در مقایسه با استانبول

اگر به‌دنبال خرید خانه با قیمت ارزان در ترکیه هستید باید به چند نکته توجه کنید. قیمت خرید خانه در ترکیه در شهر استانبول نسبت به سایر شهرها بالاست.

البته اگر اصرار دارید در خود شهر استانبول خانه بخرید، می‌توانید به‌سراغ مناطقی بروید که از مرکز استانبول دور هستند، مانند بیلیک دوزو یا است یورت. در این مناطق می‌توانید با هزینه‌های معقول و کم خانه‌های نوساز آپارتمانی با قیمت ارزان پیدا کنید.

به‌طور مثال در این مناطق حداقل مبلغ لازم برای خرید خانه ۲۰۰هزار لیر ترکیه است، ولی در شهرهایی مانند آنکارا و ازمیر می‌توانید با هزینه‌های کمتر از استانبول هم خانه بخرید. در ادامه این مقاله به مقایسه خرید خانه در ازمیر و استانبول می‌پردازیم تا در تصمیم‌گیری بهتر به شما کمک کنیم.

توجه کنید که عوامل بسیاری در خرید ملک در ترکیه اثرگذار هستند؛ به طور مثال دوری یا نزدیکی به مرکز شهر، دوری یا نزدیکی به وسایل حمل‌ونقل عمومی، نزدیکی و دوری به مراکز خرید، نوساز یا قدیمی بودن ملک، در برج یا آپارتمان بودن و غیره. پس ابتدا به امکانات و ویژگی‌های خانه توجه کنید.

همان طور که گفته شد، ازمیر بعد از استانبول و آنکارا سومین شهر بزرگ ترکیه است. این در حالی است که ازمیر دومین شهر بعد از استانبول در ترکیه است که توجه بسیاری از اتباع خارجی را که دنبال اقامت در ترکیه و یا خرید ملک در ترکیه هستند به خود جلب کرده است.

ازمیر را می‌توان قطب صنعتی و کشاورزی و توریستی در غرب استانبول به شمار آورد. بر اساس نظرسنجی‌ها و آمارها، ازمیر با دارا بودن استانداردهای بالا برای زندگی در سطح جهانی توانسته است نظر مخاطبان بسیاری را به خود جلب کند.

از نظر آب‌وهوای معتدل ازمیر، طبیعت زیبا و بکر آن سبب شده بسیاری از اتباع خارجی درصدد اقامت در این شهر باشند. ازمیر شهر خلوتی است و دیگر نیازی نیست ساعت‌ها ترافیک شلوغ استانبول را تحمل کنید.

با نگاهی به آمارها متوجه می‌شویم که در سال ۲۰۱۸ بالغ بر ۸هزار ملک در ازمیر به اتباع کشورهای خارجی فروخته شده است. قیمت ملک در ازمیر به نسبت استانبول بسیار مناسب‌تر است.

برای نمونه در محله‌های متوسط به بالای ازمیر می‌توانید خانه ۱۰۰متری را با مبلغی در حدود ۳۰۰هزار لیر خریداری کنید. البته برخی مناطق ازمیر بسیار پرطرف‌دار و گران هستند.

خرید خانه در ازمیر به‌صورت کلیدنخورده یا دست دوم

اگر قصد خرید آپارتمان در ترکیه را دارید، پیشنهاد می‌شود به‌سراغ آپارتمان‌های نوساز و کلیدنخورده بروید. در استانبول و همین طور ازمیر آپارتمان‌های دست دوم در بسیاری از موارد قدیمی هستند.

به‌طور مثال در مرکز شهر استانبول اکثر خانه‌ها ساخت‌وساز قدیمی دارند. البته در همه محله‌های استانبول می‌توانید شاهد ساخت‌وسازهای بسیاری باشید. برج‌ها و آپارتمان‌های بسیار زیبا و پر از امکانات هر روزه سر به فلک می‌کشند.

در مجتمع‌های مسکونی بسیار زیبای این منطقه، می‌توانید خانه ۷۰متری دست اول را با مبلغ ۵۵۰هزار لیر خریداری کنید. اما همان خانه دست دوم به مبلغ ۴۷۰هزار لیر به فروش می‌رسد.

در حالت کلی بین قیمت آپارتمان دست اول و دست دوم حداقل ۱۰۰هزار لیر تفاوت وجود دارد. البته در نظر داشته باشید که در زمان خرید ملک دست دوم تمام بدهی‌ها و وام‌های مالک قبلی تسویه شده باشند.

همچنین مالک قبلی باید تمام هزینه‌های شارژ، قبوض آب و برق و گاز را هم پرداخت کرده باشد؛ یعنی به‌اصطلاح سند خانه هیچ مشکلی نداشته باشد. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود حتما از مشاوره مؤسسه مهاجرتی معتبر و کاربلدی در این زمینه استفاده کنید.

 

قیمت خانه در ازمیر به پول ایران

اگر بخواهید در زمینه خرید ملک در ترکیه و ایران مقایسه‌ای داشته باشید، خرید املاک و مستغلات در ترکیه بسیار ارزان‌تر از ایران است. در ترکیه با هر بودجه‌ای می‌توانید خانه بخرید.

برای نمونه در شهرهای کوچک‌تر ترکیه، می‌توانید با حدود ۴۰۰میلیون تومان اقدام به خرید خانه نمایید. یا حتی در محله‌های متوسط به بالای شهر ازمیر می‌توانید خانه ۱۰۰متری دو خوابه نوساز را با مبلغ یک‌میلیارد تومان خریداری کنند. این در حالی است که اگر بخواهید در محله متوسط تهران اقدام به خرید خانه به همان مساحت و شرایط کنید، باید حداقل دومیلیارد تومان پرداخت کنید.

همچنین سرمایه‌گذاری در ترکیه به دلیل نوسانات ارزی در ایران بسیار باصرفه‌تر هستند، چون ارزش پول پایین نمی‌آید و رشد می‌کند. در حال حاضر سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک در ترکیه برای اخذ شهروندی ترکیه برای ایرانی‌ها می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

در سال‌های اخیر ایرانی‌ها رتبه اول خرید ملک در ترکیه برای اخذ شهروندی در ترکیه را داشته‌اند.

منبع : ملک هفت